Home

Zapisy na rok szkolny 2019/2020

zapisy

Nasza galeria

zobacz, jak pracujemy :)

galeria

zajęcia online bez wychodzenia z domu

spotkaj się z naszymi lektorami w sieci!

więcej

Zapisy na rok szkolny 2019/2020

zapisy

Kurs języka niemieckiego!

Dla osób wyjeżdżających do pracy.

więcej...


Metody nauczania

Na rynku jest wiele metod nauczania, my postanowiliśmy skupić się na czterech z nich, naszym zdaniem najlepszych. Metody dobieramy w zależności od grupy docelowej uczniów. Jedne świetnie sprawdzają się u dzieci, inne u młodzieży i dorosłych.


Metoda komunikacyjna

W tej metodzie język traktowany jest jako narzędzie komunikacji. Metoda ta kształci wszechstronną sprawność językową, a celem nadrzędnym jest opanowanie umiejętności mówienia.

Podstawową techniką jest praca w grupie lub parach, ponieważ uczniowie powinni jak najwięcej współpracować i rozmawiać ze sobą; często proszeni są o odgrywania scenek, dialogów, a na lekcjach używa się autentycznych materiałów do słuchania i czytania.

Nauczyciel tworzy sytuacje sprzyjające do mówienia. Uczeń musi być aktywny. W czasie zajęć język ojczysty stosowany jest sporadycznie.

Metoda TPR

(z ang. TOTAL PHYSICAL RESPONSE ) czyli reagowanie całym ciałem

Metoda ta bazuje na sposobie w jaki dzieci przyswajają język ojczysty. Najpierw dziecko osłuchuje się z językiem oraz rozwija rozumienie, a następnie zaczyna mówić.

W tej metodzie uczniowie wykonują polecenia i komendy nauczyciela, które wymagają ruchu. Reagowanie ciałem ułatwia proces rozumienia, zapamiętywania i przyswajania nowego materiału.

W metodzie tej uczeń rozwija przede wszystkim umiejętność słuchania i rozumienia.

Metoda dramy

Metoda nauczania sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Rozwija samodzielność w myśleniu i kreatywność, kształci umiejętność nawiązywania dialogu, a także aktywność emocjonalną.

Metoda dramy to wchodzenie w określone role, improwizacje nauczyciela i uczniów. To krótkie scenki, dialogi, śpiewanie piosenek i ilustrowanie ich treści za pomocą gestów.

Korzyścią ze stosowania zadań dramowych jest to, że dzieci mają możliwość wykorzystania zwrotów językowych w naturalnej komunikacji w sytuacjach z życia codziennego. Ma to pozytywny wpływ na motywację do nauki języka obcego jak i również buduje to pewność siebie w użyciu języka, rozwija umiejętność współpracy w grupie oraz formuje dobre relacje pomiędzy uczniami w klasie. To dużo reakcji spontanicznych, ruchu, wspólnego działania i przede wszystkim śmiechu.

Metoda polisensoryczna

W metodzie tej uczniowie odbierają bodźce pochodzące z otaczającego świata wszystkimi zmysłami. Zajęcia wypełnione są zabawą, ruchem, muzyką i obrazem pobudzając przy tym zmysł słuchu, wzroku, dotyku, a także zapachu i smaku.

Metoda ta jest niezwykle efektywna, gdyż zaspokaja naturalną ciekawość dziecka i chęć poznawania otaczającego go świata, dodatkowo nauczając języka obcego.

Sprawdź się!

Rozwiąż test On-line i sprawdź swój poziom.

Rozwiąż
Szkoła przyjazna 4 i 5-latkom!
Szkoła przyjazna 4 i 5-latkom!

Nigdy nie jest za wcześnie na naukę języka obcego. Neurodydaktyka podpowiada, że w ciągu pierwszych pięciu lat życia mózg rozwija się dynamiczniej niż w jakimkolwiek późniejszym etapie życia.

Dlatego też zapraszamy coraz młodsze dzieci na zajęcia językowe. Odpowiednio prowadzone znacznie wpłyną na późniejszą naukę języków obcych.

Nasza sala dedykowana najmłodszym jest naprawdę wyjątkowa: miękki dywan, kolorowe krzesełka, poduszki, dużo miejsca na ruch i odpowiednio nisko zawieszona tablica interaktywna, by każdy mógł do niej swobodnie dosięgnąć. Dzieci czują się tutaj swobodnie. 

W roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy już 4- i 5-latki na zajęcia językowe w atmosferze pełnej ciepła, zabawy i naturalnego przyswajania języka obcego. Spotkania będą odbywać się 2 razy w tygodniu.

Wakacje w English School
Wakacje w English School

Drodzy Rodzice, w te wakacje zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty letniej. Spotykamy się codziennie na dobrą, językowo-zakręconą zabawę! Każdy dzień to inne atrakcje – dużo muzyki, języka, zajęć kreatywnych i eksperymentów! Nie zabraknie też naszego zaprzyjaźnionego smoka Waldo. 

Darmowe kursy języka angielskiego
Darmowe kursy języka angielskiego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursów unijnych! Są to darmowe kursy języka angielskiego na wszystkich poziomach.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba:

- w wieku 25-64 lat,
- która zamieszkuje na terenie woj. lubuskiego,
- nieposiadająca działalności gospodarczej,
- posiadająca wykształcenie maksymalnie na poziomie średnim.

Zapisy i informacje:
- w siedzibie Szkoły,
- tel. 68 452 30 53
- tel. 607 404 675

Intensywny kurs 30h
Intensywny kurs 30h

Kurs semestrowy to 30h spotkań w grupach (3-4 osoby) lub indywidualnie. Kończymy przed sezonem urlopowym, by w pełni cieszyć się wakacyjnymi wyjazdami i zaoszczędzić sobie nerwowego szukania słówek w "rozmówkach".

Ferie zimowe w English School
Ferie zimowe w English School

Zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych dla dwóch grup wiekowych: 6-8lat i 9-12lat.

Wyjątkowy prezent na Święta - pakiet 5 lekcji!
Wyjątkowy prezent na Święta - pakiet 5 lekcji!

Specjalnie dla Twoich bliskich stworzymy spersonalizowany voucher na 5 lekcji indywidualnych w świątecznej cenie - 400zł.
Ilość godzin może ulec zmianie - jeżeli chcesz zwiększyć ich ilość, skontaktuj się z nami telefonicznie, a przygotujemy idealny wariant dla Ciebie i Twoich bliskich.
 68 452 30 53 lub 607 404 675

Olimpiada Statystyczna
Olimpiada Statystyczna

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej i interesujesz się statystyką zapraszamy do wzięcia udziału w Olimpiadzie Statystycznej.
Nasza szkoła  jest partnerem III edycji Olimpiady w województwie lubuskim.

Instagram
Instagram

Aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej szkole serdecznie zapraszamy na nasz profil na Instagramie! https://www.instagram.com/english_school_zgora/…

Gdzie jest Zbyszek?
Gdzie jest Zbyszek?

Ostatnio na lekcji szukaliśmy Zbyszka Pomponika. Gdzie się schował? Jak było? Sami zobaczcie!…

Happy Halloween!
Happy Halloween!

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z naszych wyjątkowo strasznych warsztatów :)…

Czytanie na Drugie Śniadanie
Czytanie na Drugie Śniadanie

To akcja, na którą zostaliśmy zaproszeni. Wspólnie czytaliśmy historię o dzielnym szczurku, który miał wielkie marzenie, by zostać kucharzem.…

Zabawy na polanie – Angielski na trawie :)
Zabawy na polanie – Angielski na trawie :)

Co to była za niedziela! Wyśmienita zabawa z Waldo, piękna pogoda i genialna frekwencja! Byliście cudowni! Waldo już za Wami tęskni! Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami:)…

GRYwalizacja –  fotorelacja
GRYwalizacja – fotorelacja

Kochani! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę z językiem angielskim w Bibliotece Pana Kleksa! Do zobaczenia następnym razem! …

GRYwalizacja w Bibliotece Pana Kleksa WiMBP im. Cypriana Norwida
GRYwalizacja w Bibliotece Pana Kleksa WiMBP im. Cypriana Norwida

W środę 22.08.2018r. o godz. 11:00-13:00– już po raz drugi serdecznie zapraszamy wszystkich śmiałków w wieku 7-13 lat do wzięcia udziału w zajęciach pełnych różnych konkurencji w języku angielskim w Bibliotece Pana Kleksa WiMBP im. Cypriana Norwida.

Harmonogram otwartych warsztatów wakacyjnych w Zielonej Górze
Harmonogram otwartych warsztatów wakacyjnych w Zielonej Górze

Serdecznie zapraszamy Państwa z dziećmi do udziału w naszych darmowych wakacyjnych warsztatach organizowanych w różnych miejscach w Zielonej Górze. …

Warsztaty językowe  w Ogrodzie Botanicznym Mini Zoo w Zielonej Górze
Warsztaty językowe w Ogrodzie Botanicznym Mini Zoo w Zielonej Górze

Nie próżnujemy w wakacje! W niedzielę, 29.07.2018r., odwiedziliśmy pobliski Ogród Botaniczny i Mini Zoo. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych uczniów.…