Home

Nasza galeria

zobacz, jak pracujemy :)

galeria

zajęcia online bez wychodzenia z domu

spotkaj się z naszymi lektorami w sieci!

więcej

Dofinansowanie 80%

Kursy językowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

więcej


Kursy dla młodzieży


Kameralne grupy

Pracujemy w małych grupach 3-4 os i 5-8 os

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW

Ósmoklasisty, gimnazjalnego, matury

WSPIERANIE AUTONOMII

Uczymy, jak się uczyć

Język jest narzędziem komunikacji. Naszym nadrzędnym celem jest rozwijanie tej umiejętności na podstawie dostosowanych do wieku i zainteresowań uczniów tekstów i materiałów multimedialnych. Staramy się rozwijać zainteresowanie uczniów językiem nie ograniczając się do treści podręcznikowych. Nie zapominamy o gramatyce ponieważ jest ona niezbędna do zdania egzaminów na zakończenie gimnazjum czy szkoły średniej.

Program nauczania, a co za tym idzie poszczególne zajęcia stworzone są tak by rozwijane były wszystkie sprawności językowe czyli umiejętność mówienia, czytania, pisania oraz rozumienia ze słuchu, przy zachowaniu poprawności leksykalnej i gramatyczne. Wiemy jednak, że młodzież potrzebuje szczególnej motywacji do nauki, tak więc dbamy o to, by zajęcia były dla nich nie tylko kształcące, ale i interesujące. Oferujemy aktywne i pełne energii lekcje, z użyciem różnorodnych form aktywności, tworzeniem projektów i innych praktycznych sposobów na utrwalanie i uczenie się języka.

W naszej szkole dbamy także o to, by podręczniki nie pokrywały się z tymi, z których uczniowie korzystają w swoich szkołach. Zapewniamy również grono doświadczonych i świetnie wykształconych lektorów, którzy ucząc od wielu lat w szkołach gimnazjalnych i średnich, wiedzą w jaki sposób zmotywować młodzież do nauki, tak by przyniosła wymierne efekty.

Kursy dla młodzieży in a nutshell

 • kameralne, przyjazne grupy (3-4, 5-8 osób) lub kursy indywidualne,
 • rozwijanie kompetencji językowych w zakresie:
  • komunikacji,
  • słuchania
  • czytania ze zrozumieniem,
  • pisania.
 • rozwój autonomii uczniów poprzez poznawanie stylów uczenia się i technik wspomagających pamięć, takich jak mapy myśli, skojarzenia, porządkowanie notatek, metody pisemno-graficzne, akronimy, układy skojarzeniowe itp.,
 • poszerzanie zasobu leksykalnego na danym etapie edukacyjnym,
 • kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego,
 • różnorodne techniki i metody nauczania takie jak metoda dramy, polisensoryczność, metoda komunikacyjna, dyskusje, projekty, prace grupowe itp.
 • odnoszenie się do zainteresowań i pasji uczniów,
 • stałe monitorowanie postępów w postaci informacji zwrotnych, rozmów indywidualnych, ocen opisowych oraz raportów postępów w nauce dwa razy do roku.
 • system motywacyjny, szczególnie ważny na tym etapie edukacji,
 • dodatkowe warsztaty językowo-kulturowe kilka razy do roku.

Przygotujemy do egzaminu ósmoklasisty

W związku z reformą edukacji uczniowie klas ósmych szkół podstawowych w kwietniu 2019 roku podejdą do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty m.in. z języka obcego nowożytnego. Śledzimy zmiany w edukacji i już w 2018 r. zaczęliśmy przygotowywać plan nauczania klas ósmych. Od września 2018 r. rozpoczną się kursy skupiające się na przygotowaniu uczniów do tego egzaminu.

Podczas kursu lektor omawia z uczniami materiał, który jest niezbędny do zdania egzaminu. Na kursie ćwiczy się strategie egzaminacyjne, zapoznaje z jego strukturą, kompleksowo powtarza i utrwala gramatykę oraz słownictwo. Zapoznaliśmy się z ofertą różnych wydawnictw i wybraliśmy odpowiednie materiały edukacyjne.

W trakcie przygotowania do egzaminu ważne są również warunki do nauki. Takie właśnie zapewnia English School Szkoła Języków Obcych. Dzięki małym grupom, uczniowie mają szansę doskonale przygotować się do egzaminu. Lektor ma czas dla każdego uczestnika kursu i jest w stanie dobrze sprawdzić stan wiedzy każdego kursanta, a co więcej zmobilizować go do rozwijania umiejętności i wiadomości, które wymagają dopracowania.

Przygotujemy do egzaminu gimnazjalnego

Od roku 2009 uczniowie klas trzecich gimnazjum zdają obowiązkowy Egzamin Państwowy z nowożytnego języka obcego. English School Szkoła Języków Obcych wprowadziła do swojej oferty przygotowanie do tego egzaminu.

Podczas trwania kursu lektor językowy przerabia z gimnazjalistami materiał, który jest niezbędny do zdania egzaminu. Na kursie ćwiczy się strategie egzaminacyjne, zapoznaje z jego strukturą, kompleksowo powtarza i utrwala gramatykę oraz słownictwo niezbędne do zdania egzaminu.

W trakcie przygotowania do egzaminu ważne są również bardzo dobre warunki do nauki. Takie właśnie zapewnia English School Szkoła Języków Obcych. Dzięki małym grupom, uczniowie mają szansę doskonale przygotować się do egzaminu. Lektor ma czas dla każdego uczestnika kursu i jest w stanie dobrze sprawdzić stan wiedzy każdego kursanta, a co więcej zmobilizować go do rozwijania umiejętności i wiadomości, które wymagają dopracowania.

Przygotujemy do matury

English School Szkoła Języków Obcych oferuje kursy przygotowujące do matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Podczas kursu słuchacze utrwalają słownictwo, gramatykę i struktury językowe z zakresu szkoły średniej a także ćwiczą techniki zdawania tj. rozmowy sterowane, rozumienie tekstu słuchanego i czytanego oraz wypowiedzi pisemne.

Zajęcia mają formę intensywnego treningu, podczas którego wykorzystywane są autentyczne materiały występujące na maturze z języka obcego.

W trakcie przygotowania do egzaminu ważne są również bardzo dobre warunki do nauki. Takie właśnie zapewnia English School Szkoła Języków Obcych. Dzięki małym grupom, uczniowie mają szansę doskonale przygotować się do egzaminu. Lektor ma czas dla każdego uczestnika kursu i jest w stanie dobrze sprawdzić stan wiedzy każdego kursanta, a co więcej zmobilizować go do rozwijania umiejętności i wiadomości, które wymagają dopracowania.

korepetycje angielski Zielona Góra, niemiecki.

Sprawdź się!

Rozwiąż test On-line i sprawdź swój poziom.

Rozwiąż
Darmowe kursy języka angielskiego
Darmowe kursy języka angielskiego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursów unijnych! Są to darmowe kursy języka angielskiego na wszystkich poziomach.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba:

- w wieku 25-64 lat,
- która zamieszkuje na terenie woj. lubuskiego,
- nieposiadająca działalności gospodarczej,
- posiadająca wykształcenie maksymalnie na poziomie średnim.

Zapisy i informacje:
- w siedzibie Szkoły,
- tel. 68 452 30 53
- tel. 607 404 675

Intensywny kurs 30h
Intensywny kurs 30h

Kurs semestrowy to 30h spotkań w grupach (3-4 osoby) lub indywidualnie. Kończymy przed sezonem urlopowym, by w pełni cieszyć się wakacyjnymi wyjazdami i zaoszczędzić sobie nerwowego szukania słówek w "rozmówkach".

Ferie zimowe w English School
Ferie zimowe w English School

Zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych dla dwóch grup wiekowych: 6-8lat i 9-12lat.

Wyjątkowy prezent na Święta - pakiet 5 lekcji!
Wyjątkowy prezent na Święta - pakiet 5 lekcji!

Specjalnie dla Twoich bliskich stworzymy spersonalizowany voucher na 5 lekcji indywidualnych w świątecznej cenie - 400zł.
Ilość godzin może ulec zmianie - jeżeli chcesz zwiększyć ich ilość, skontaktuj się z nami telefonicznie, a przygotujemy idealny wariant dla Ciebie i Twoich bliskich.
 68 452 30 53 lub 607 404 675

Olimpiada Statystyczna
Olimpiada Statystyczna

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej i interesujesz się statystyką zapraszamy do wzięcia udziału w Olimpiadzie Statystycznej.
Nasza szkoła  jest partnerem III edycji Olimpiady w województwie lubuskim.

Instagram
Instagram

Aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej szkole serdecznie zapraszamy na nasz profil na Instagramie! https://www.instagram.com/english_school_zgora/…

Gdzie jest Zbyszek?
Gdzie jest Zbyszek?

Ostatnio na lekcji szukaliśmy Zbyszka Pomponika. Gdzie się schował? Jak było? Sami zobaczcie!…

Happy Halloween!
Happy Halloween!

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z naszych wyjątkowo strasznych warsztatów :)…

Czytanie na Drugie Śniadanie
Czytanie na Drugie Śniadanie

To akcja, na którą zostaliśmy zaproszeni. Wspólnie czytaliśmy historię o dzielnym szczurku, który miał wielkie marzenie, by zostać kucharzem.…

Zabawy na polanie – Angielski na trawie :)
Zabawy na polanie – Angielski na trawie :)

Co to była za niedziela! Wyśmienita zabawa z Waldo, piękna pogoda i genialna frekwencja! Byliście cudowni! Waldo już za Wami tęskni! Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami:)…

GRYwalizacja – fotorelacja
GRYwalizacja – fotorelacja

Kochani! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę z językiem angielskim w Bibliotece Pana Kleksa! Do zobaczenia następnym razem! …

GRYwalizacja w Bibliotece Pana Kleksa WiMBP im. Cypriana Norwida
GRYwalizacja w Bibliotece Pana Kleksa WiMBP im. Cypriana Norwida

W środę 22.08.2018r. o godz. 11:00-13:00– już po raz drugi serdecznie zapraszamy wszystkich śmiałków w wieku 7-13 lat do wzięcia udziału w zajęciach pełnych różnych konkurencji w języku angielskim w Bibliotece Pana Kleksa WiMBP im. Cypriana Norwida.

Harmonogram otwartych warsztatów wakacyjnych w Zielonej Górze
Harmonogram otwartych warsztatów wakacyjnych w Zielonej Górze

Serdecznie zapraszamy Państwa z dziećmi do udziału w naszych darmowych wakacyjnych warsztatach organizowanych w różnych miejscach w Zielonej Górze. …

Warsztaty językowe w Ogrodzie Botanicznym Mini Zoo w Zielonej Górze
Warsztaty językowe w Ogrodzie Botanicznym Mini Zoo w Zielonej Górze

Nie próżnujemy w wakacje! W niedzielę, 29.07.2018r., odwiedziliśmy pobliski Ogród Botaniczny i Mini Zoo. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych uczniów.…