Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kursy dla dorosłych


Nigdy nie jest za późno aby zacząć uczyć się języka obcego a następnie go doskonalić. Na naszych zajęciach zapewniamy dokładny dobór słuchaczy pod względem poziomu zaawansowania jak i wiekowym. Dopasowujemy się do potrzeb klienta. Kursy językowe Zielona Góra; kursy wakacyjne - angielski dla dorosłych, niemiecki dla dorosłych.

Najtrudniejsze jest często przełamanie się w mówieniu i płynnym używaniu języka obcego. Dlatego właśnie w przypadku osób dorosłych na zajęciach kładziemy szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności skutecznej i płynnej komunikacji. Nie oznacza to jednak, że zapominamy o poprawności językowej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że również dorosłym słuchaczom zależy na poprawnym porozumiewaniu się w danym języku. Dlatego nasze zajęcia prowadzone są w oparciu o profesjonalne programy nauczania, dzięki którym rozwijane są wszystkie sprawności językowe czyli mówienie, czytanie, słuchanie, a także pisanie.

Z doświadczenia wiemy, że również dorośli słuchacze lubią urozmaicony sposób prowadzenia zajęć oraz oceniają ich atrakcyjność. Dlatego w pracy z dorosłymi kursantami wykorzystujemy różnorodne środki dydaktyczne, tak by zajęcia były wciągające i zachęcały do rozwijania własnych umiejętności. Są to m.in. gry i zabawy komunikacyjne, podczas których istnieje możliwość wymiany poglądów, doświadczeń czy rozmowy w obcym języku, a także symulacje, podczas których kursanci odgrywają różnego rodzaju role w rozmaitych sytuacjach życiowych. Ponadto lektorzy wykorzystują m.in. artykuły prasowe, fragmenty filmów, programów telewizyjnych i reklam, tak by zajęcia oddziaływały na różne zmysły poznawcze, a w ten sposób mogły być efektywne dla każdego słuchacza.

Zajęcia z osobami dorosłymi prowadzą lektorzy posiadający pełne kwalifikacje językowe i pedagogiczne, mający dobry kontakt z kursantami i lubiący swoją pracę. Są to osoby, które swoim zaangażowaniem i pomysłowością potrafią wzbudzić chęć do nauki wśród słuchaczy, którzy już od lat nie byli uczniami.

Do kursu zapewniamy podręczniki i wszelkie materiały szkoleniowe gratis. Po każdym semestrze sporządzamy raport z postępów w nauce.

Małe, komfortowe grupy 4-8 osobowe.

English School - angielski dla dorosłych Zielona Góra